У дитячому оздоровчому таборі залізничників вчилися попереджати та ліквідовувати пожежі

Липень 19, 2017 | Новини регіонів | Переглядів: 1475 | Коментарі: 0

У дитячому оздоровчому таборі «ім. Л. Шевцової» (селище Затока, Білгород-Дністровський район) відбулися пожежні навчання педагогічного та адміністративного складу закладу.

Місце проведення навчань обрано не випадково, адже на даний час у таборі відпочивають понад чотири сотні дітей залізничників. Активний рух автомобілів по курортному селищу може ускладнити вчасне прибуття державної пожежної охорони за наявності загрози пожежі. Саме тому керівництво служби воєнізованої охорони магістралі прийняло рішення про тимчасову передислокацію пожежного автомобілю пожежного поїзду станції Одеса-Товарна у безпосередній близькості до дитячого табору.

Заступник начальника Одеського загону відомчої воєнізованої охорони Віталій Кавтя проінструктував персонал табору як діяти у екстремальній ситуації, якщо виявлено займання або задимлення. Адже у період відпочинку дітлахів у таборі саме працівники закладу несуть відповідальність за здоров’я та життя відпочивальників.

Майже три десятки працівників (серед яких вожаті, медперсонал, кухарі та інші) дізналися, що перш за все при виявленні пожежі слід якомога швидше евакуювати дітей у безпечне місце. Після цього можна телефонувати 101 та гасити пожежу власними силами. «У такій ситуації важливо діяти оперативно та не гаяти часу, адже маленьке місце займання дуже швидко переростає у масштабне вогнище. Тому, починаючи гасити пожежу власними силами, слід обов’язково викликати пожежників», - підкреслив Віталій Кавтя.

Перед гасінням пожежі потрібно знеструмити приміщення. Важливо також дотримуватися заходів безпеки при користуванні вогнегасниками, щоб не отримати хімічних опіків або не надихатися порошком. Працівникам закладу нагадали, що на кожному поверсі є пожежний кран, довжина рукаву якого становить 20 м і може дістати до будь-якої точки поверху. Також слід усунути доступ кисню до місця загоряння. При застосуванні вогнегасників слід врахувати площу приміщення, вид вогнегасника та безпечну відстань від місця займання.Далі відомчі пожежники перейшли до практичної частини заняття і продемонстрували роботу пожежного автомобіля з ємністю води на 2,3 м3, який при роботі насосу видає 40 літрів води на секунду. За словами Віталія Кавті для гасіння масштабної пожежі такої кількості води обмаль і вистачає лише на 5 хв. активної роботи, тому важливо одразу підключити пожежний автомобіль до джерела води.

Дітлахам, які гуляли неподалік, видовищне гасіння уявної пожежі сподобалося, адже висота струменю води сягала третього поверху корпусу табору.

Подібні пожежні навчання проведені у оздоровчих таборах «Юний залізничник» (м. Одеса), «Гайдарівець» (с. Благодатне, Золотоніський район, Черкаської області) та є завершальним етапом забезпечення пожежної безпеки у оздоровчих закладах магістралі.

 За інформацією в.о. начальника служби воєнізованої охорони Олександра Кварталова ще перед початком оздоровчого сезону залізничники провели певну роботу щодо покращення стану пожежної безпеки у дитячих закладах, зокрема забезпечення первинними засобами пожежогасіння, ремонт і обслуговування систем пожежної сигналізації, систем внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання.


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube , ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram .
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ .
Hostpro



Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
Mobilize your Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: