На Великдень кропивницька «Зірка» зазнала поразки

Квітень 17, 2017 | Спорт | Переглядів: 1694 | Коментарі: 0

У матчі 25-го туру Ліги Парі-Матч, що проходив на Великдень, кропивницька «Зірка» в гостях грала проти луцької «Волині». Як і поєдинок першого кола, звітна гра завершилася мінімальною перемогою господарів поля – 1:0.

До стартового складу кропивничан повернулися Максим Драченко й Андрій Бацула, котрі минулий тур пропускали через дискваліфікацію. Удруге поспіль в основі вийшов і молодий Олексій Збунь, який у цьому поєдинку грав на позиції правого захисника. Відсутніми ж у заявці нашої команди були Екіса Борха та Павло Полегенько. Наставник господарів, в намаганні подолати невдалу серію із семи поразок поспіль, зробив в основному складі, порівняно з попередньою зустріччю зі «Сталлю», аж п’ять замін.

Уже на першій хвилині Євген Паст, який трохи «завозився» з м’ячем, ледь не створив момент біля своїх воріт. Сергій Петров міг перехопити передачу голкіпера, але захисники «Зірки» впорались у цьому епізоді. Гості ж відповіли швидким контрвипадом, в ході якого на лівому фланзі був збитий Артем Сітало. Тільки ціною жовтої картки Роману Никитюку вдалося перервати цей доволі небезпечний випад. Але зі штрафного Ігор Загальський виконав не зовсім удалу подачу. Забігаючи наперед, відзначимо, що, на жаль, стандарти у наших гравців в цьому матчі відверто не пішли й жодного разу, після штрафних чи кутових, не вдалося створити навіть натяк на небезпеку.

На 11-й хвилині команди обмінялись контратаками. Спочатку невдалий пас Андрія Бацули не дозволив його партнерам завершити ударом свої зусилля, а подача центрального захисника «Волині» Романа Никитюка, з правого флангу, прийшлася в руки Євгену Пасту. Загалом, початок поєдинку хоч і не мав таких небезпечних моментів, проте точно тримав у напрузі, адже команди намагалися швидко проходити в центр поля, але помилок було забагато.

Мабуть, першим дуже гострим епізодом можна назвати момент, коли удар Артема Дудіка був заблокований нашими оборонцями, а на добивання Анатолія Діденка, метрів із 10-ти, не без проблем, зреагував Євген Паст. Далі Ігор Загальський, у падінні, через себе виніс м’яч якнайдалі. Одразу ж відповіли й підопічні Романа Монарьова, але з прострілом Дмитра Білонога впорався уже голкіпер господарів Артем Кичак. За кілька хвилин «Зірка» провела класну атаку зі швидким виходом із оборони й передачею на лівий фланг на Бацулу. Андрій переадресував м’яч на Олексія Чичикова, а той перевів акцент атаки праворуч в штрафну, звідки, прибравши оборонця, пробивав Дмитро Білоног, але інші захисники встигли заблокувати досить небезпечний удар.

За кілька миттєвостей «Зірка» перехопила м’яч на лівій бровці й Дмитро Білоног віддав передачу на Олексія Чичикова, який, перебуваючи у штрафному майданчику, пробив низом, але не влучив у дальній кут. А от волиняни свою нагоду, що створили у відповідь, використали сповна. Хоча є дуже великі сумніви щодо справедливості цього голу. Адже здалося, що Сергій Петров отримав класну розрізну передачу за спини нашим захисникам, перебуваючи в мінімальному офсайді. Нападник обіграв воротаря гостей і чітко пробив у незахищену ціль – 1:0.

Поки гравці «Зірки» приходили в себе, на 38-й хвилині підопічні Віталія Кварцяного ледь не подвоїли свою перевагу. Після подачі від кутового прапорця, головою, трохи вище поперечини пробив Міха, котрий у штрафному майданчику виграв верхову дуель в оборонців. Загалом, наприкінці першого тайму «Волинь» виглядала краще. У гостей же мало що виходило в атаці, та й у захисті було чимало помилок. Відчувалася відсутність Борхи, якого замінив у центрі захисту Максим Драченко. На підтвердження, був момент, коли захисники «Зірки» забарились із початком атаки, господарі перехопили м’яч і з лівого флангу відпасували його до штрафного майданчика. Проте там опонента випередив, як завжди надійний і гранично зібраний, Федеріко Перейра. Завершився ж цей момент тим, що проти нашого капітана, в підкаті, проти правил зіграв Анатолій Діденко, за що й отримав «гірчичника». Більше ж суперники нічого не створили й на перерву команди відправилися за мінімальної переваги луцької команди. Тут потрібно зазначити, що, за розвитком подій, навіть на мінімальну перевагу господарі не награли і справедливим результатом першої сорокап’ятихвилиники була б все ж нічия.

В перерві Роман Монарьов провів заміну. Замість Олексія Чичикова, на поле вийшов Адерінсола Есеола, який став діяти на вістрі атаки, а Дмитро Білоног повинен був підтримувати атакувальні дії з глибини. За дві хвилини після поновлення гри, українець нігерійського походження заробив кутовий, який успіху не приніс. Більш того, Ігор Загальський зробив дуже невдалу поперечну передачу в центрі поля, чим «подарував» господарям можливість провести гостру контратаку, котру вимушений був перервати біля лінії штрафного майданчика, ціною «гірчичника», Дмитро Білоног. Згодом це попередження ще відгукнеться «Зірці». А цього разу, зі штрафного, Олег Герасимюк пробив низом і влучив у «стінку».

Загалом, на початку другого тайму «Зірка» ніяк не могла заволодіти ініціативою, прибрати м’яч до своїх ніг та створити небезпечні моменти. А на 67-й хвилині це завдання ще більше ускладнилося. Арбітр Віталій Романов вирішив, що падіння Дмитра Білонога в штрафному майданчику суперників – це симуляція, за що показав півзахиснику жовту картку (як тут не згадати вимушену першу картку!).

Як не дивно, опинившись у меншості, наша команда заграла більш розкуто й створила декілька небезпечних моментів. Просто-таки ідеальну можливість для того, щоб відновити рівновагу, на 73-й хвилині створив для Адерінсоли Есеоли Артем Щедрий, який замінив Олексія Збуня. Артем, після класної розрізної передачі, увірвався до штрафного майданчика з правого флангу й зробив вивірену подачу на свого нападника. Але Есеола примудрився не влучити головою у порожні ворота із вбивчої відстані.

У заключній десятихвилинці «Зірка» заволоділа м’ячем, пробувала проводити атаки, але неточні передачі не давали шансів, аби хоча б логічно завершити їх. Невдалу подачу зі штрафного виконав Артем Щедрий – точно в руки Артему Кичаку, неточне закидання на Артема Сітала виконав Андрій Бацула. Та й узагалі, впродовж усього поєдинку було дуже багато браку при передачах від кропивницьких футболістів, які точно не можуть занести цей матч до свого активу.

На останній компенсованій хвилині матчу, після фолу-відчаю від Дмитра Фатєєва, «Волинь» заробила стандарт поблизу штрафного майданчика «Зірки», з якого вище воріт пробив Артем Дудік. Із чотирьох компенсованих хвилин, суперники зіграли практично сім, але матч так і завершився з мінімальною перевагою лучан. Отже, «Зірка» вдруге в цьому сезоні поступилися в Луцьку й не скористалися нагодою очолити другу шістку Ліги Парі-Матч.

«Волинь» (Луцьк) – «Зірка» (Кропивницький) – 1:0 (1:0).

16 травня 2017 року (неділя). Початок о 14:00. Луцьк. Стадіон «Авангард». 1506 глядачів. + 14 С. Ліга Парі Матч, 25-й тур.

Арбітр: Романов Віталій (Дніпро).

Асистенти арбітра: Шланчак Володимир (Черкаська область), Нижник Віктор (Вінниця).

Четвертий арбітр: Можаровський Юрій (Львів).

Спостерігач арбітражу: Шандор Андрій (Львів).

Офіцер безпеки ФФУ: Лєщенко Ігор (Луцьк).

Директор матчу ФФУ: Кузнецов Микола (Хмельницький).

«Волинь»: 1. Кичак Артем, 47. Романюк Юрій, 26. Никитюк Роман, 18. Логінов Сергій, 20. Задерецький Дмитро, 7. Герасимюк Олег (к/к), 24. Міха, 65. Тетеренко Юрій, 97. Дудік Артем (60. Ільницький Роман, 90+4), 99. Діденко Анатолій (48. Чепелюк Олександр, 77; 67. Мелінишин Сергій, 90+1), 38. Петров Сергій. Запасні: 42. Неділько Віталій, 59. Деда Ярослав, 25. Никитюк Андрій, 78. Дмитренко Владислав. Головний тренер: Кварцяний Віталій.

«Зірка»: 44. Паст Євген, 4. Перейра Федеріко Ернан (к/к), 7. Драченко Максим, 8. Лупашко Владислав, 11. Бацула Андрій, 14. Сітало Артем, 15. Збунь Олексій (9. Щедрий Артем, 64), 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор (99. Жуков Микита, 79), 26. Білоног Дмитро, 77. Чичиков Олексій (10. Есеола Адерінсола Хабіб, 46). Запасні: 41. Льопка Роман, 27. Дришлюк Кирило, 50. Акименко Олександр, 95. Попов Роман. В. о. головного тренера: Монарьов Роман.

Гол: 1:0, Петров Сергій (32).

Попередження: Никитюк Роман (2), Діденко Анатолій (40), Білоног Дмитро (48), Загальський Ігор (50), Білоног Дмитро (67), Задерецький Дмитро (75), Чепелюк Олександр (82), Фатєєв Дмитро (90+3), Кичак Артем (90+4).

Вилучення: Білоног Дмитро (67, друга жовта картка).