«Зірка» (Кропивницький) - «Сталь» (Кам’янське) - 1:0

Грудень 04, 2017 | Спорт | Переглядів: 2070 | Коментарі: 0

В таких поєдинках, коли конкурентів у турнірній таблиці розділяє декілька очок, на перший план виходить результат, який здобувається за рахунок характеру та надмірного бажання досягти успіху.

І саме такі якості сьогодні в матчі з кам’янською «Сталлю» продемонстрували гравці кропивницької «Зірки». Граючи більше сорока хвилин у чисельній меншості, підопічні Романа Монарьова продовжували наполегливо йти вперед, змусили суперника помилятися, а коли склади зрівнялися, забили надважливий і, головне, переможний гол – 1:0.

Якщо ж переходити до опису подій у зустрічі, то слід відзначити, що, на жаль, у цій принциповій дуелі, через невелике пошкодження, не зміг взяти участі Максим Драченко, який залишився на лаві запасних. Тож, із капітанською пов’язкою партнерів на поле вивів Олексій Чичиков, а в опорній зоні, разом з Ігорем Загальським, діяв Арно Гедж. У центрі захисту розташувалися Тарас Качараба, Іван Цюпа та Максим Ковальов, котрий устиг відновитися від пошкодження. Також з перших хвилин сьогодні грав і Артем Фаворов.

Матч розпочався в неквапливому темпі, можна сказати, з розвідки. Обидві команди не поспішали «розкривати всі свої карти» в атаці. Варто відзначити, що «сталевари» намагалися вмикати активний пресинг на чужій половині поля, але гравці «Зірки» легко виходили з-під нього. Загалом, кропивничани намагались іти вперед, але без особливої небезпеки, частіше за суперника, та часто наші футболісти віддавали неточні передачі.

Першим гострим випадом «зіркових» був простріл Павла Полегенька із правого флангу, на який ніхто з партнерів не відгукнувся. Щоправда, перед цим гравець кам’янців зіграв рукою, і «жовто-червоні» заробили небезпечний стандарт. Після подачі від Ігоря Загальського, Глєб Рассадкін пробив головою, та, на жаль, трохи не влучив у ціль. За п’ять хвилин у нашого білоруського нападника був іще один прекрасний шанс відзначитися. Глєб, після пасу з лівого флангу Армана Оганесяна, здорово пропустив м’яч на Артема Фаворова, котрий потім розрізною передачею вивів Рассадкіна сам на сам із Германом Пеньковим. Відстань до воріт була мінімальна, та форвард кропивничан встиг пробити. Але голкіпер «сталеварів» встиг зреагувати та перевести мяч на кутовий. У такому поєдинку, коли ціна голу надзвичайно висока, подібні нагоди на вагу перемоги, але «зірковим» вийти вперед у рахунку не вдалося.

Надалі на полі, яке, для грудня та несприятливих погодних умов, витримало навантаження й виглядало чудово, точилася напружена боротьба з великою кількістю єдиноборств і дрібних фолів. Тож, рефері Володимир Новохатній намагався вгамовувати такі дії за рахунок попереджень. А на 31-й хвилині господарі лишились у меншості. Арно Гедж, діями якого до цього епізоду Роман Монарьов був задоволений, за п’ять хвилин отримав дві абсолютно заслужені жовті картки. Спочатку француз агресивно зіграв проти опонента на чужій половині поля, а потім у центрі поля Арно втратив м’яч і зупинив прорив суперника руками. Як відзначив після матчу головний тренер кропивничан, це все можна пояснити молодістю виконавця та великим бажанням проявити себе. Але вилучення свого «опорника» Роман Монарьов визнав заслуженим.

До речі, перед цим із технічної зони був вилучений і наставник гостей Ніколай Костов, який бурхливо протестував після того, як не було призначено кутовий на ворота «Зірки». Але з таким суддівським покаранням болгарський коуч не погодився, адже нічого образливо не проголошував, хоча й при зверненні до бокового арбітра торкнувася його. А після порушення правил та вилучення Геджа, зі штрафного, метрів із 40-ка, в «дев’ятку» пробивав Богдан Михайліченко, але Євген Паст, у прекрасному стрибку, врятував «Зірку» від голу.

Згодом наш голкіпер знову блискуче зіграв, після того, як надійний Максим Ковальов біля свого штрафного майданчика припустився єдиної за всю гру помилки й ледь не вивів Едгара Малакяна «побачення» з Пастом. Нападник «Сталі» намагався закинути м’яч «за комірець» воротареві, та Євген зреагував на цей удар.

Загалом, вилучення Арно Геджа особливо картину поєдинку не змінило. У «Зірки» з глибини поля став грати Чичиков і більше навантаження випало на Загальського, який став активно допомагати у руйнуванні атак суперників. Кам’янці ж стали грати дещо активніше і створили кілька небезпечних епізодів біля наших воріт. Але «зіркові» також не відсиджувались в обороні. Та щось більш гострих моментів, ніж ті, що були в Рассадкіна, створити не вдавалося. Хіба що перспективним було забігання Павла Полегенька правою бровку, та після його прострілу м’яч викотився на кутовий. Тож, перший тайм матчу завершився, в цілому, закономірною «сухою» нічиєю.

Можна передбачити, що в перерві у роздягальні «зіркових» відбулася серйозна розмова, адже з перших хвилин другої половини, незважаючи на чисельну меншість, господарі поля заграли дуже активно в нападі й агресивно. А випади «сталеварів» руйнувалися, за рахунок грамотного відбору м’яча, ще на початку атакувальних дій. І ось уже Глєб Рассадкін заробив штрафний удар, але, після подачі з лівого флангу, гості зіграли вправніше. Згодом прострільну передачу з правого флангу виконував Павло Полегенько, але Артем Фаворов, котрий прийняв м’яч у штрафному, нічого небезпечного вигадати не зміг. Варто відзначити ще одну класну й майже стовідсоткову нагоду кропивничан. У цьому епізоді Ігор Загальський протягнув м’яч із власної половини поля та віддав пас у штрафну на Олексія Чичикова, котрий у дотик прострілив у площу воріт, де завадити пробити Фаворову вже ніхто не міг. Але Артему не вистачило якоїсь миті для того, щоб завершити цю блискавичну комбінацію та поставити гольову крапку.

Згодом у «зіркових» був іще один перспективний випад, але Ігор Загальський затягнув із передачею на Армана Оганесяна й виконав уже менш небезпечну подачу до штрафного, з яким захисники «Сталі» впоралися. Першим на підбиранні опинився наш вірменський латераль, але пробити як слід Арману завадив оборонець. Тож, як можна зрозуміти, у більшості грали гості, а атакували та створювали моменти саме господарі поля. І тільки ближче до середини другого тайму «сталевари», нарешті, «прокинулися» й пішли вперед. Відмінний шанс вивести свою команду вперед не використав Едгар Малакян, котрий прорвався на ударну позицію, але «вистрілив» вище цілі.

Тож, другий тайм виглядав більш цікавим, але жорстких стиків і порушень правил не поменшало. Отже, рефері продовжував роздавати жовті картки з певною стабільністю. Аби додати швидкості в нападі, Роман Монарьов провів заміну: замість Глєба Рассадкіна, який виконав величезний обсяг чорнової роботи й постійно тримав в напрузі захисників, на поле вийшов Максим Прядун. А далі Євгену Пасту двічі довелося реагувати на удари Ореста Кузика. Спочатку Орест із лінії штрафного майданчика пробивав у ближній кут, згодом виконував небезпечну прострільну передачу, але обидва рази наш голкіпер зіграв надійно.

Ну а на 76-й хвилині склади команд урівнялися. Максим Прядун на швидкості втікав від Анатолія Ульянова, який грубо атакував нашого форварда. Як наслідок, захисник «Сталі» побачив перед собою жовту картку, котра стала для нього другою. І, мабуть, цей епізод став дійсно ключовим у матчі. Ігор Загальський зі штрафного пробивав у ближній кут – Герман Пеньков урятував свою команду, перевівши м’яч на кутовий. Після корнеру, в дотик, із меж штрафної пробивав Олексій Чичиков. І знову свою блискучу реакцію продемонстрував воротар кам’янців, який неймовірним чином перевів м’яч на ще один кутовий. І вже друга поспіль подача Загальського від прапорця принесла успіх господарям поля. Іван Цюпа опинився саме там, де було потрібно, виграв верхову боротьбу в штрафному майданчику й головою невідпорно пробив точно в ціль – 1:0. До речі, й автор голу, і наставник «Зірки» після матчу зазначили, що саме такий варіант розіграшу стандартів відпрацьовувався на тренуваннях і це принесло свої плоди.

За кілька хвилин після голу, Роман Монарьов провів іще одну заміну: Армана Оганесяна замінив Олексій Збунь. Згодом «Зірка» могла подвоювати свою перевагу в рахунку. Артем Фаворов віддав розрізну передачу на Максима Прядуна, але молодий нападник трохи послизнувсь і його удар був не таким небезпечним, хоча м’яч і влучив у стійку.

В кінцівці протиборства «сталевари» пішли вперед великими силами. І 88-й хвилині, після кутового, м’яч опинився на дальній стійці в ногах Андрія Якиміва, которий не пробив злету, а став обробляти м’яч, і, в підсумку, «вистрілив» повз ворота. Останньою, більше тактичною, заміною в складі «зіркових» був вихід на поле Кирила Дришлюка, замість Артема Фаворова, задля підсилення опорної зони. Кирило ще встиг «зірвати» небезпечний випад суперників та отримати чергове попередження, яких у цій битві було аж занадто багато.

У компенсований до другого тайму час, «сталевари» продовжували активно йти вперед, заробили кутовий, мали ще кілька потенційно небезпечних моментів, але нашим оборонцям та Євгену Пасту, який також отримав свій «гірчичник» за затримку часу, вдалося зіграти гранично надійно й відстояти переможний рахунок у справжній дуелі за «шість» очок.

На післяматчевій прес-конференції Ніколай Костов виглядав засмученим, зазначив, що його підопічні ні в чому не поступалися суперникам, але не змогли скористатися вилученням конкурентів, яке, навіть, більше зіграло на користь «Зірки». Наставник кам’янців привітав «зіркових» із перемогою, але відзначив, що господарі поля не здивували, хоча й скористалися своїм шансом. А ось Роман Монарьов визнав, що виграли його хлопці заслужено, проявили бійцівські якості, повністю виконали план на гру і здобули таку довгоочікувану й важливу, з усіх точок зору, вікторію.