Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

У цей день 13 грудня

У свiтi:
• Міжнародний день лівші (ліворуких) (International Lefthanders Day). Засновано Міжнародною конфедерацією лівшів (м. Топіка, США) у «Біллі про лівшів», 1976 р. Шульга, або лівша – у сучасній культурі означає людину, яка використовує переважно ліву руку. В основі поняття лежить індоєвропейське «різати, рубати». Звідси, первісне значення слова має бути «позбавлений правої руки, обрубаний».

• День працівників ветеринарної медицини. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№1035/2001, від 01.11.2001 р.) у другу неділю серпня. Ветеринар (лікар ветеринарної медицини, ветеринарний фельдшер, ветеринарний технік) – фахівець у галузі ветеринарних наук, що займається ветеринарією. Термін «Ветеринар» був уперше використаний у пресі Томасом Брауном в 1646 р. Лікар ветеринарної медицини (також – «ветеринар») – лікар, який спеціалізується на роботі з тваринами.

• День будівельника. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 273/93, від 22.07.1993 р.) у другу неділю серпня як професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів. . Будівництво – спорудження нового об’єкту, реконструкція, розширення, добудова, реставрація та ремонт об’єктів, виконання монтажних робіт. Будівництво – галузь матеріального виробництва, в якій створюються основні фонди виробничого та невиробничого призначення: готові до експлуатації будівлі, будівельні конструкції, споруди, їхні комплекси. Розрізняють такі галузі будівництва: промислове; транспортне, житлово-цивільне.


Архiв календаря

Сiчень Лютий Березень Квiтень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека


Mobilize your Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: