Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

Дніпропетровщина бібліотечна

П'ятихатський район



Вишнівська селищна бібліотека-філіал П'ятихатської ЦБС


Історія бібліотеки

Рік утворення – 1951

На початку 80- х років займала дуже тісне приміщення у клубі, згодомпереведена у пристосоване приміщення (квартиру житлового будинку). Бібліотекою до 1994 року завідувала Плиг Любов Володимирівна, далі 2 роки – Кушнір Олена Григорівна.

На час централізації (1978 рік) фонд становив 8350 прим. 

Працювала такожВорошилова Раїса Михайлівна (з 2003 року); з 1996 року і до цього дня бібліотекою завідує Мироненко Олена Василівна (1974 р. нар.; з перервою на декретну відпустку) .

З 2008 року бібліотека знаходиться у приміщенні Вишнівської ЗОШ, опалюється, має доступ до Інтернету.

Фонд сьогодні налічує 4420 прим ірників літератури.

Бібліотека поєднує традиційні формидіяльності та інноваційніщодо формування фондів бібліотеки, бібліотечно-бібліографічного обслуговування, надання інформаційних послуг.

За змістом фонд бібліотеки є універсальним і представленийрізногалузевою літературою: художньою,природничо-науковою, суспільно-політичною, мистецтвознавством, фізичною культурою та спортом, мовознавством та літературознавством, а також довідковою (словники, довідники, енциклопедії).Фондбібліотеки налічує6934примірників літератури (з них книг-4334, брошур-2599.)

Довідково-бібліографічний апарат складають: алфавітний каталог – 4000 карток

Картотеки – тематична (актуальних матеріалів) – 890 карток

Учбових закладів України – 50 карток

Цитат і крилатих висловів – 65 карток

Картотека актуальних матеріалів – близько 800 карток.

Перелік періодичних видань, отриманих бібліотекою у 2013 році:

Журнали – «Добрые советы», «Дім, сад, город», «Самарянка», «Барвінок», «Жасмін», «Академія Саморобкіна», «Пожежна безпека»;

Газети – «Злагода», «Український пенсіонер», «Магістраль», «Вісті Придніпров’я», «Батьківський комітет».

Основними завданнями бібліотеки були і є максимальне сприяння задоволенню інформаційних потреб користувачів, підвищення якості обслуговування , використання інноваційних форм бібліотечно-бібліографічної роботи , використання електронних інформаційних ресурсів – адже зараз у бібліотеці єдоступ до інформації через Інтернет.Рівень відвідуваності, читаності та книговидач залежить від оптимально налагодженої інформаційно-бібліографічної роботи, популяризації літератури.З цією метою бібліотека активно застосовувала інноваційні форми бібліотечної роботи. Впроваджуються нові інформаційні технології, формуються і використовуються електронні ресурси, є доступ до світової мережі Інтернет. Все це дало можливість покращити роботу з надання довідок; створення власного інформаційного продукту (буклети -7, інформаційні листівки - 32); повнішого розкриття фонду; оформлення бібліотеки (стенди – «Світ дитини», «В об’єктиві бібліотека», «Влада інформує», «Бібліотека інформує»). Щоб надати користувачам можливість копіювання на паперові носії необхідного матеріалу, бібліотека планує придбання принтера.

Оптимальною формою популяризації літератури була організація візуальнихформ: книжкові виставки , експрес-полиці, стенди(тематичні, ілюстровані, інформаційні, постійно діючі ).Перевага полягала в тому, що користувач міг безпосередньо переглянути літературу із запропонованої теми.Всього у бібліотеціу 2013 році було організовано 7 книжкових виставок та 7 експрес-поличок.

Книжкові виставки організовувалисядо пам’ятних і знаменних дат:

До вшанування пам’яті видатних осіб:

  * 24-28 лютого - «Струни творчості Лесі Українки» (100р.з дня смерті)

*5-15 березня – «Учітесь, читайте,і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…» (Т.Г.Шевченко)

  *22-27 квітня – «Чорнобиль…Трагедія…Пам’ять…»

*25 квітня-25 жовтня – «Дніпропетровщина читає О.Гончара»

*10 травня-до кінця року – «Куточок слов’янської писемності»

*6-11 травня – «Літопис героїчних буднів» (День Перемоги)

*14 жовтня-28 грудня – «Пам’ять серця, пам’ять сивини кличе щастя живих берегти»

З метою популяризації книг, що зберігаються в фонді проводилися дні та тижні інформації:

*1-10 червня - Тиждень інформації «Візьми книгу у відпустку» мав на меті популяризацію художньої літератури як з нової, так інезаслужено забутої.Користувачам бібліотеки була запропонована велика розгорнута виставка цікавих художніх книг, котра супроводжувалася усними коментарями , 

*1-10 квітня - Тиждень дитячої книги відкрив маленьким користувачам двері у світ казок.

Окрім перелічених традиційних форм роботи, бібліотека застосовує тематичний відбір матеріалу з періодичних видань, Інтернету,на книжкових виставках поруч з книгами: інформаційні короткі довідки до ювілеїв видатних осібта знаменних дат. У 2013 році запропоновано 34 комплектиінформаційних матеріалів.

В рамках регіональної кампанії «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара» Вишнівська сбф провела соціологічне опитування «Чи знаєте ви О.Гончара?» На території селища опитано 19 чоловік (15 років і старші). Жителі відповідали на такі питання: чи читали твори О.Гончара, які з них запам’яталися, які мають відношення до Дніпропетровщини; чи відомо їм, що О.Гончар наш земляк? Результат опитування: практично всі знають письменника і читали його роман «Собор», серед людей старшого покоління є такі, хто перечитав майже всі його твори. Для старшокласників було організовано перегляд фільму «Зодчий душі людської» (присутніх-19 чоловік) та інформаційну годину «О.Гончар і Придніпров’я», у бібліотеці з квітня по жовтень діяла книжкова виставка, зібрано тематичну папку, надруковано буклет «Вселюдський літопис О.Гончара».

До 100-річчя з дня смерті Лесі Українки проведено інформаційну годину та вікторину «Струни творчості Лесі Українки» для десятикласників (5чоловік), оформлено книжкову виставку.

До Шевченківських днів було встановлено у школі книжкову виставку «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь й свого не цурайтесь!», проведено огляд творів «Україна і українці у творчості Кобзаря» та літературні читання для 8-11 класів (12 чоловік).

Користувачам пропонуються теки : «Літературна Україна»,«Кобзарева світлиця»,«Життя, наповнене творчістю» (творчість зарубіжних письменників), «Соняшник» (для дітей), «Гроно сміху всім на втіху» (гумор)

Мистецький напрямок представлений тематичними папками:

«Новини культури»

«Молодіжні кумири»

«Дитяча творчість»

«Світ твоїх захоплень» (рукоділля)

У січні-березні 2013 рокубібліотека приймала участь у районному творчому конкурсі «Душі криниця», що проходив у Дитячій бібліотеці та був присвячений 90-річчю П’ятихатщини (зайняли І місце).

Для поповнення фонду бібліотека проводить акцію «Подаруй бібліотеці книгу», в результаті якої у 2013 році 5 жителів селища подарували 24 примірника.

Протягом року у бібліотеці проводилися екскурсії для дітей та дні відкритих дверей:

«Цікаві таємниці у книжковій скарбниці» (26 вихованців дитсадка)

«Скарбниця людської мудрості» (32 першокласника)

«Бібліотека відкриває шлях до знань» (44 чол., 2-3 класи)

«Завітай до бібліотеки» - День відкритих дверей

Під час екскурсій проводилися бібліотечні уроки та бесіди з відвідувачами. На літніх канікулах відкрито ігровий куточок для дітей (розмальовки, саморобки, ігри, кросворди, вікторини).

До Дня Слов’янської писемності і культури у бібліотеці відкрився куточок «Мова моя – це душі джерело». На ньому, крім книжок, представлена тематична папка і друкована продукція:

Буклети – «Кирило і Мефодій. Сторінки біографії»

«Слов’яни: надбання століть»

«Церковно-слов’янський алфавіт»

З лютого по квітень у три тура проходив конкурс «Найкращий читач України-2013».У бібліотеці пройшов І тур серед 6-7 класів (25 учасників), після конкурсу до бібліотеки записалося 7 чоловік, видано 28 книг. На ІІ тур до Дитячої бібліотеки у П’ятихатки поїхала активна читачка Вишнівської бібліотеки Жир Анна і презентувала там книгу Ірен Роздобудько «Про життя видатних дітей» та зайняла І місце серед учнів 6 класів, після чого представляла наш район у Дніпропетровську на ІІІ турі конкурсу

Вишнівська бібліотека продовжує вести роботу по збору краєзнавчої інформації, постійно поповнюються тематичні папки: «Моє село – ти частка України»

«Ераст Бродський – патріот рідно краю»

Краєзнавча література виділена на окремому стелажі, фонд поповнюється друкованою продукцією з інформацією про рідне Вишневе, про П’ятихатщину, про Дніпропетровщину

Історія України представлена у теках-дайджестах:

«Шляхами козацької слави»

«Вічна пам’ять 1933-го»

«Війні немає забуття»

«Ази Православ’я»

Діти – користувачі бібліотеки традиційно на Різдво відвідують з колядками та щедрівками читачів похилого віку, які обслуговуються на дому.

До 70 –тоїрічниця визволення України від німецько – фашистських загарбників бібліотека провела зустріч з ветеранами «Літопис героїчних буднів»та годину мужності

«Шляхами подвигу і слави» .

На допомогу самоосвіті та освітнім програмам у бібліотеці збирається інформація із періодичних видань, класифікується та зберігається у тематичних папках:

«Видатні українці»

«Чарівні барви України» (художники)

«Символи України»

«Сімейні цінності українців»

«Дорогами України»

Проблеми екології та інформація про альтернативні джерела енергії зібрані у папці «Земля чекає допомоги». До річниці Чорнобильської трагедії оформлялася виставка «Чорнобиль…Трагедія…Пам’ять…»

Як центр правознавства, бібліотека представлена куточком «Влада інформує», тематичними папками:

«Юридичні поради»

«Європейський Союз – Україна»

«Влада інформує»

«Закон і право» (для дітей та юнацтва)

У листопаді до Дня прийняття Конвенції ООН щодо прав дитини (1989) у бібліотеці відбулася інформаційна година «Право на любов» для 7-8 класів (7 чол.)

Соціально-побутова інформація розкрита у тематичних папках:

«Дім, сад, город»

«Квіти України»

«Тваринництво, птахівництво»

«В світі тварин» (для дітей), «До вашого столу» (кулінарія)

«Будьте здорові» (медицина), «Небезпечна легковажність» (шкідливі звички), «Молодіжні кумири» (для юнацтва), «Психологія».

З 2013 року при бібліотеці почав діяти гурток «Світ твоїх захоплень» для дітей 1-5 класів. У червні, під час літнього майданчика, було відкриття ігрового куточка, діти стали учасниками акції «Бібліотека майбутнього» та збудували з паперу макет такої бібліотеки.

У вересні пройшло перше заняття на тему «Щоб книги довше жили. Правила поводження з книгою». Зібралося 12 дітей з 1-4 класів, всі з задоволенням вчилися складати кутики та розмальовували закладини.

У грудні заняття було присвячене темі «Місце зберігання книг: полиці, стелажі, шафи», після якого всі майстрували з паперу різні фігурки (жабки, метелики, сердечка).

У бібліотеці постійно діють стенди: «Влада інформує», «В об’єктиві бібліотека», «Дитячі та українські письменники».

В цьому році у Вишнівської бібліотеки з’явився свій логотип і символ, вийшла оновлена візитка.

Mobilize your Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: