Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

Дніпропетровщина бібліотечна

П'ятихатський район



Жовтоолександрівська сільська бібліотека-філіал П'ятихатської ЦБС


Історія бібліотеки

13 червня 1959 року, згідно першого запису в інвентарній книзі, розпочала свою роботу Жовтоолександрівська сільська бібліотека – філія № 10. Знаходилася вона в невеликій кімнаті сільського клубу, мала незначний фонд. Бібліотека обслуговувала жителів сіл Ровенки, Трудолюбівки, Новозалісся, Жовтоолександрівку, Дмитрівку, Веселий Поділ, Андреєвку.

Зі збільшенням фонду постало питання про переведення бібліотеки у більше приміщення. Прізвище першого бібліотекаря не збереглося, але ім'я її пам’ятають – Таміла Андріївна.

На зміну їй прийшов Нечет Микола Миколайович.

Бібліотека весь час знаходиться у приміщенні клубу, займає кімнату площею 75 кв.м.

42 рокисвого життя віддала бібліотеці Огнівець Лідія Іванівна – з 1957 по 1999 рік. За свою роботу неодноразово одержувала почесні грамоти.

Фонд бібліотеки у 1978 році становив 9567 прим.,у 2009 р.- 6784 прим.

У середині 80 – х років при бібліотеці працював клуб за інтересами для дорослих та молоді,про чергове засідання якого(присвячене уславленню працівників села)писала районна газета «Ударний фронт» 22 березня 1986 року.

З 1999 року по 2006 очолювала бібліотеку Дохно Зоя Володимирівна, з18 серпня 2006 року – Брисько Олеся Іванівна (1987 року нар.), для якої посада бібліотекаря стала першою в її житті.

При Олесі Іванівні бібліотека змінила імідж на краще, адже завідуюча навчалася у Петриківському училищі декоративного розпису.

Сьогодні фонд бібліотеки становить 5702 прим. літератури,з них дитячої – 3746 прим.

У бібліотеці функціонує краєзнавчий куточок – музей з предметами давнини, краєзнавчою літературою.

У 2009 році Брисько Олеся Іванівна навчалася на курсах підвищення кваліфікації.

З 2010 року Жовтоолександрівська сбф розпочала роботу за краєзнавчою цільовою програмою «Зі своїм милим рідним краєм розмову поведу».

У 2012 році бібліотека проводила громадські обговорення «Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє». У бібліотеці працював «Майданчик для спілкування», створена «Скринька для побажань»,пройшли вуличні опитування.

До Всеукраїнського дня бібліотекзавідуюча презентувала користувачамкнижкову виставку «Її величність українська книга»,на якій були представлені останні видання українських прозаїків і поетів.

Олеся Іванівна у 2013 році одержала грамоту директора ЦБС у номінації «Майстрині руки золоті» за презентацію власних виробів декоративного розпису, презентованих на заходах обласного та районного рівнів.

Mobilize your Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: