Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

1993 рік


11 лютогом. Дніпропетровськ відвідала з офіційним візитом урядова делегація Німеччини – землі Бранденбург.


У лютомув м. Дніпропетровську за ініціативою «Просвіти» та обласної державної адміністрації створено Наддніпрянську малу історико-мистецьку академію. Мета академії – піднесення інтелектуального рівня людей різного віку.


21–27 березняу м. Дніпропетровську відбувся міжзональний театральний фестиваль «Класика сьогодні», на якому були представлені кращі зразки української драматургії.


25–30 квітняВідбувся перший міжнародний конкурс юних талантів «Муза і діти». У ньому взяли участь вихованці дитячих будинків, шкіл-інтернатів і сімейних дитячих будинків СНД.


26–30 квітняу м. Дніпропетровську відбувся Всеукраїнський конкурс юних піаністів.


30 квітняу м. Дніпропетровську відбувся Міжнародний фольклорно-хореографічний фестиваль «Веселка над Дніпром».


У квітніДніпропетровське міжобласне відділення Спілки театральних діячів України заснувало театральний приз «Січеславна» – найвищу нагороду у розвитку мистецтв Придніпров’я. Приз-статуетку зроблено за ескізом С.І. Духовенка на «Південмаші».


У квітніу м. Дніпропетровську відбувся Міжнародний фестиваль молодіжних театрів «Рампа-93».


У квітніна Криворіжжі відбувся традиційний музичний фестиваль «Горизонти джазу».


У травнів м. Дніпропетровську відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Українознавство і гуманізація освіти», присвячена 75-річчю Дніпропетровського державного університету.


У травнів м. Дніпропетровську організовано міський камерний оркестр «Времена года» під керівництвом Гаррі Логвина.


У травнів м. Кривому Розі створено музей сучасного мистецтва. Організатор – культурно-творче об’єднання «АЯ».


У травнів селищі Дніпровське Верхньодніпровського району відкрито пам’ятний знак невинно убієнних голодом у селищах Солошивка та Червоне. У смт. Широке відкрито стелу з чорного мармуру в пам’ять жертв голодомору 1932–33 рр.


2 липняв м. Дніпропетровську в Діловому центрі відбулась презентація  Міжнародної виставки циклу «Придніпровські контракти  «Інтерпрогрес-93». Організаторами цього заходу стали фірми «Юніон» та «Дніпропетровськзовнішсервіс», Торгово-промислова палата України.


20 серпня  у м. Дніпропетровську на житловому масиві «Тополя» відкрито кінотеатр «Січ».


18–19 вересняв м. Дніпропетровську в музеї ім. Д.І. Яворницького відбулася конференція «О. Блаватська і сучасність».


18–30 вересняУ Дніпропетровську у Будинку органної та камерної музики відбувся Третій Міжнародний фестиваль органної та камерної музики. У святі брали участь відомі вокалісти й інструменталісти Польщі, Німеччини, Великобританії, Ірландії, країн СНД.


25–27 вересняв м. Дніпропетровську відбулася Всеукраїнська конференція «Живая этика и современное рериховское движение».


У вересніу м. Дніпропетровську вперше під егідою Міжнародної академії танцю відкрито хореографічну школу при Дніпропетровському театрі опери та балету.


19 жовтня  в м. Дніпропетровську при медичному інституті відкрито медичний ліцей для учнів 10–11 класів.


29 жовтняв м. Дніпропетровську відбулись установчі збори Придніпровської філії Всеукраїнського фонду ім. Т.Г. Шевченка.


У жовтнів м. Дніпропетровську відбувся Всеукраїнський телевізійний фестиваль «Народ мій є, народ мій завжди буде». На фестивалі було представлено 24 оригінальні стрічки з різних областей України.


У листопадів м. Дніпропетровську під патронажем американської Групи Інвестиційних Фондів заснована телефонна кампанія «Оптіма-телеком».


У листопадіДніпропетровська Обласна редколегія «Книги пам’яті» видала перший том унікального довідника, в який внесено імена усіх мешканців Дніпропетровщини, полеглих на Великій Вітчизняній війні. Ця книга – перша в Україні.


13 грудняпри Дніпропетровському обласному управлінні держадміністрації засновано педагогічну газету «Джерело».


1993 рокув м. Дніпропетровську заснована Дніпропетровська академія управління, бізнесу та права.


Mobilize your Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: