Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

Дніпропетровщина бібліотечна

Петропавлівський район



Дмитрівська сільська бібліотека №1


Історія бібліотеки

У двох просторих залах розташувалася Дмитрівська сільська бібліотека №1. Близько десяти тисяч книжок розмістилося на стелажах, за тематикою та жанрами. Тож і не дивно, що понад п ятсот мешканців села є постійними читачами бібліотеки.

Дмитрівська сільська бібліотека №1 була заснована 3 березня 1957 року. Спочатку це була бібліотека колгоспу «Ленінець». Нею завідував Безвуст Микола Григорович. Він передав її Швець (Кривко) Катерині Олексіївні. А у 1961 році завідуючою стала Кроква Галина Михайлівна.

Так склалися обставини, що Ганна Михайлівна Кроква, закінчивши Дмитрівську середню школу, залишилась у рідному селі працювати поряд з односельчанами, де споконвіку трудились з діда-прадіда і її рідні.

А у 1961 році їй запропонували місце у колгоспній бібліотеці, бо всі бачили, як вона горнеться до знань, як любить книги, як уміє переповісти прочитане друзям і товаришам. Так за покликанням серця обрала собі професію бібліотекаря, якій залишилась вірною і по цей день.

Двадцятирічну дівчину, уже спеціаліста (закінчила Дніпропетровський технікум по підготовці культосвітніх працівників) комуністи колгоспу «Ленінець» прийняли до своїх лав. З того пам ятного дня не мислить себе Ганна Михайлівна поза звичними турботами бібліотекаря, без зв язку зі своїми численними читачами. Багатьом із них вона неодноразово надавала допомогу у пошуках потрібної літератури, в організації дозвілля молоді, у проведенні різних культурно-масових заходів. Близько 900 чоловік обслуговувала досвідчений бібліотекар Г.М. Кроква. Чимало сил забирала організація видачі літератури на обмінних пунктах. Нерідко з книгами в руках доводилось добиратись пішки.

Крім основної роботи вона виконувала ще й громадські доручення. Г.М. Кроква була депутатом Дмитрівської сільської ради народних депутатів, політінформатором партійної організації колгоспу «Ленінець», членом жіночої ради району.

У 2002 році Кроква Галина Михайлівна передала бібліотеку Назаренко Вікторії Григорівні. Молодою дівчиною прийшла Вікторія працювати у бібліотеку. У 2002 році вона закінчила Дніпропетровське училище культури. З того часу не мислить себе без книги, без читачів.

Вона проводить бесіди, огляди, літературні години, бібліотечні уроки та ін. Багатьом читачам носить літературу додому.

У 2009 році вона закінчила Луганський національний університет. Вікторія отримала диплом з іншої спеціальності, але продовжує працювати у Дмитрівській бібліотеці №1. Після скількох років можна сказати, що Вікторія Григорівна – це досвідчений фахівець своєї справи. От і йдуть до бібліотеки всі, хто небайдужий до художнього слова, у кого є потреба поспілкуватися з однодумцями.


Сучасність бібліотеки

Діяльність Дмитрівської сільської бібліотеки №1 спрямована за такими напрямками :

- виховання в свідомості громадян високих моральних цінностей;

- забезпечення духовно-морального розвитку користувачів;

- виховання патріотизму, шанобливого ставлення до народних звичаїв та традицій, національних цінностей українського народу;

- виховання екологічної культури, популяризація художньої літератури.

В 2011 році бібліотека вперше приймала участь у Першому регіональному Форумі «Сільські бібліотеки Дніпропетровщини : стратегія поступу в майбутнє». Під час Форуму була прийнята Резолюція, за яку проголосували усі її учасники.

Обертаність фонду 0,8 раз. Читаність становить 17. Книжковий фонд налічує 7964 примірників.

У селі знаходяться ще дві бібліотеки – шкільна бібліотека та Дмитрівська сільська бібліотека. Вони по мірі своїх можливостей теж задовольняють потреби користувачів.

У 2011 році бібліотека отримала 6 назв газет та 2 назви журналів, а на наступний 2012 рік оформлена передплата з яких : 6 назв газет та 4 назви журналів.

До уваги користувачів діють проблемно-тематичні стелажі, полиці : «Наркоманія губить юнь і красу», «Якщо тобі тяжко», «Вони захищали Вітчизну», «Азбука для батьків», «Казки про добро і зло», «Планета цікавих книжок» та інше.

У цьому році була створена нова картотека «Юрист консультує» та оформлені нові папки «Мій рідний край – улюблена земля», та «Мистецтво України». За цією тематикою були видані буклети та закладки.

Для користувачів були проведені Дні інформації «Перший політ», «Афганістан – біль та урок».

У цьому році продовжилась популяризація літератури з питань відродження національної культури та надбань світової літератури. Було оформлено книжкові виставки та тематичні полиці : «За покликом серця», «Українка – мати України», «Чарівник слова», «У їхніх серцях жила Україна» та інші. Проведені літературні огляди : «Мужнє слово поетеси», «З історії нашого села», «Сонце і слово». Бесіда була проведена біля постйно діючої виставки «Шевченко – взлет духу народного» на тему «Щовесни, коли тануть сніги, ми вшановуєм свято Шевченка».

На протязі року бібліотекар брала активну участь у всіх заходах, що проводила Петропавлівська центральна районна бібліотека : семінарах, творчих лабораторіях, бібліотечних візитах, приділяючи велику увагу підвищенню кваліфікації та професійній самоосвіті.

Mobilize your Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: