Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

Генрі Форд: «Все можна зробити краще, ніж робилося досі»

Титульне фото: Генрі Форд: «Все можна зробити краще, ніж робилося досі» Творець першого масового автомобілю. Але мова не про прибуток, а про чесну працю та якісне надання послуг, гідну зарплатню, повсякчасний доступ  клієнтів до сервісних центрів.
Його автобіографія «Моє життя і робота» – це не лише певні  «рецепти» та поради для фінансового успіху. Це справжня філософія життя, народжена практикою перемог і втрат. Не лише фінансових. 
Батько нашого героя, який  емігрував з Ірландії до Сполучених Штатів Америки, вважав сина ледачим. За будь-яку роботу на фермі той брався неохоче. Справа в тому,  що малий не розумів, чому батько не хоче вдосконалити певні речі,  для того, щоб працювати стало набагато простіше.
Він з дитинства прагнув вдосконалення. Йому було достатньо подивитися на той чи іншій механізм для того, щоб зрозуміти, в чому полягає несправність.

Він любив матір більше за батька. В родині було п'ятеро дітей, але Мері Форд завжди знаходила час для виховання найстаршого. Коли Генрі став директором «Ford Motor Company», жінок він брав на роботу в останню чергу, вважаючи жіночою справою дім та сім'ю.

Все його життя – рух вперед, навчання, зацікавленість,  віра у власні сили. Визнання помилок – теж одна з особливих рис людини, яка насправді увійшла до історії як людина честі.
А ще він був однолюбом і зізнавався в тому, що якби мав ще одне життя – хотів би прожити його зі своєю дружиною. Історики й досі вважають, що Автомобільним королем Америки він став саме задяки своїй коханій Кларі.
Автор понад ста шістдесяти винаходів Генрі Форд у «Пунктирі»


«Більш обдаровані люди ведуть суспільство вперед, полегшуючи іншим умови життя».
«Все можна зробити краще, ніж робилося досі».
«Головна користь капіталу не в тому, щоб зробити більше грошей, а в тому, щоб робити гроші заради поліпшення життя».
Титульне фото: Генрі Форд: «Все можна зробити краще, ніж робилося досі» «Думки про майбутнє, постійні роздуми про те, як зробити більше, породжують такий стан розуму, при якому ніщо не здається неможливим».
«Думати – найважча робота; ось, ймовірно, чому цим займаються… не всі».
«Життя, як я її розумію, не зупинка, а подорож. Все знаходиться в русі і з самого початку було призначене до цього. Життя тече. Ми живемо, можливо, постійно на одній і тій же вулиці і в тому ж будинку, але людина, яка живе там, з кожним днем інша».
«Ідеаліст – людина, яка допомагає іншим людям бути успішними». «Здається, всі шукали найкоротшої дороги до грошей і при цьому обходили найбільш пряму – ту, яка веде через працю».«Значно більше тих людей, які капітулювали, ніж тих, кого перемогли».«Поставте перед певним числом людей певне завдання, і з часом вони їх виконають; але не питайте заздалегідь, чи може бути виконано те, чого ви хочете, бо в цьому випадку вам дадуть відповідь лише цілим рядом доводів, які доводять нездійсненність вашої мети».
«Праця, одна лише праця, є нашим учителем і керівником. Хто справді працює, той не потребує титулів. Сама його робота є для нього честю».
«Кожен, хто перестає вчитися, старіє, – не важливо, в 20 або 80 років, – а будь-який інший, хто продовжує вчитися, залишається молодим. Найголовніше в житті – це зберегти мозок молодим».
«Кращий друг – той, хто допоможе нам проявити найкраще, що укладено в нашій душі».
«Коли зустрічається справжній вождь, який є одночасно і носієм титулу, доводиться дізнаватися про його титул у когось іншого. Він сам не демонструє його».
«Люди похилого віку завжди радять молодим заощаджувати гроші. Це погана порада:" Чи не збираєте Ви  п’ятаки?". Вкладайте в себе. Я в житті не заощадив і долара, поки не досяг сорока років».
«Люди частіше капітулюють, ніж терплять крах».
«Мій секрет успіху полягає в умінні зрозуміти точку зору іншої людини і дивитися на речі і з його і зі своєю точок зору».
Титульне фото: Генрі Форд: «Все можна зробити краще, ніж робилося досі» «Молода людина повинна шукати ту єдину іскру індивідуальності, яка відрізняє її від інших людей, і розпалювати її всіма силами… Не давайте іскрі згаснути».
«Найкраща робота – це високооплачуване хобі».
«Невдачі виходять в результаті страху, спокою, зніженості і безпечності. Усунення страху створює впевненість і достаток. Встаньте і озбройтеся, нехай слабкі отримують милостиню!»
«Неможливо створити собі репутацію тільки намірами».
«Повітря сповнене ідей. Вони постійно стукають до вас у голову. Ви просто повинні знати, що ви хочете, потім забути це і займатися своєю справою. Ідея прийде раптово. Так було завжди».
«Поразка – це просто можливість почати спочатку, і на цей раз – більш розумно».
«Те, що нас насправді цікавить, не важке для нас».
« Чесна невдача не принижує, принижує страх перед невдачею».
«Успішні люди вириваються вперед, використовуючи той час, який інші використовують даремно».
«Якість – це коли все зроблено правильно, навіть якщо ніхто не перевіряє».
«Якщо гроші – ваша надія на незалежність, ви ніколи не станете незалежним. Єдина справжня гарантія, яку людина може отримати в цьому світі – це запас його знань, досвіду і можливостей».
«Якщо ти будеш колоти дрова самостійно, то вони зігріють тебе двічі».
«Якщо ми не навчимося краще користуватися машинами, у нас не стане часу для того, щоб насолоджуватися деревами, птахами, квітами... ».
«Я намагався прожити своє життя так, як це хотілося б моїй матері».

Посилання на аудіоподкасти: Перейти

Джерела:
Фото: https://faktypro.com.ua/page/20-czikavikh-faktiv-pro-genri-fordi
Форд, Генрі. Моє життя та робота / Г. Форд; пер. з англ. У. Джаман. – 3-тє вид. – Київ: Наш формат, 2016. – 384 с. – (Світоглядна література).
https://www.alamyimages.fr/photo-image-henry-ford-et-son-epouse-clara-bryant-ford-1930-37019685.html
https://faktypro.com.ua/page/20-czikavikh-faktiv-pro-genri-fordi

02.06.2023

Mobilize your Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: